Ana Sayfa Milli Şuur 39. Sayı Çözüm İslam’ı Doğru Öğretmektir

Çözüm İslam’ı Doğru Öğretmektir

Tanzimat'dan beri ülke üzerinde oynanan oyunlar peş peşe gelmekte, her seferinde oyunlar yenilenmekte, çeşitlenmektedir.

8
0

Hamdi SÜRÜCÜ / ÖĞ-DER Genel Başkanı


BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM


Ülkemiz bulunduğu coğrafya gereği dünya milletlerinin dikkatini çekmektedir. Tüm emperyalistlerin gözü bu topraklardadır. Hedefleri bu toprakları ve üzerindeki milleti esaretleri altına almak ve sömürmektir.
Tanzimat’dan beri ülke üzerinde oynanan oyunlar peş peşe gelmekte, her seferinde oyunlar yenilenmekte, çeşitlenmektedir.
Oyunlarının bir kısmı muhtıralar ve darbeler yoluyla oynanmakta, bir kısmı da eğitim yoluyla insanımızın zihin dünyasının şekillendirilmesi yoluyla sergilenmektedir.


1957’den bugüne iki muhtıra, beş darbe teşebbüsü, üç defa da darbe yaşadık. 27 Mayıs 1960, 12 Eylül 1980 ve 28 Şubat 1997 postmodern darbesi olarak.
Darbe teşebbüslerinin en sonuncusunu en kanlısını 15 Temmuz 2016’da yaşadık. Hamdolsun milletin birlikteliği, duyarlılığı ve fedakarlığı, siyasilerin birlikteliği ve dahi ordunun çoğunluğunun taraf olmaması ile bela defedilmiş oldu.
Tüm darbe ve teşebbüslerine baktığımızda milletin tek tipleştirilmesi, sindirilmesi ve emperyalistlerin arzularına uygun bir yapılanmanın hedeflendiğini görmekteyiz.
Irkçı emperyalizmin günümüzdeki jandarması ABD’nin her darbe ve darbe teşebbüsünün arkasında olması bizim için şaşırtıcı değildir, 15 Temmuz’da olduğu gibi.


Stratejik ortak dediğimiz, dost kabul ettiğimiz ABD ve batı dünyasının hiç de dost olmadıklarını ve güvenilir ortak olmadıklarını bir daha görmüş olduk.
PKK terörü dahil tüm terör faaliyetlerinin arkasında ve destekçisi durumundadırlar.
1930’lu yıllardan 1960’lara kadar Avrupa’dan ve ABD’den uzman diye davet ettiğimiz batılı şahısların tavsiyelerine uygun dizayn ettiğimiz eğitim sistemimizin bizi getirdiği yerdir bulunduğumuz yer.
Bizi bin yıldan fazla tarihe hakim kılan inancımız ötelenmiş, tek tipçi jakoben bir laiklik uygulamasıyla din hayattan uzaklaştırılmış, dindarlar hep horlanmış, dini eğitim terk edilip sadece din kültürüne indirgenmiştir.
Son yaşadığımız olaylara baktığımızda işin temelinde; doğru öğretilmeyen din, hayatın dışına itilen dini yaşam ve sürekli örselenen dini duyguların bahane edilerek birilerinin dini kullanıp kendi çıkarlarına, çalışmalarına zemin hazırlamaları olduğunu görüyoruz.
Resmi ideolojinin dine karşı uzak tutumundan ve dinî öğretimin gerçek zeminde yapılmamasından faydalananlar kendilerine göre bir din öğretisi uydurmuşlar ve taraftar oluşturmuşlardır.


Allah’ın kitabındaki “Mü’minler kardeştir.” ilkesini sadece kendi taraftarlarına uygulayıp, diğer Mü’minleri dışlamış, tapınak şövalyeleri gibi
teşkilatlanıp emperyalizmin kullanımına amade bir birliktelik oluşturmuşlardır.
Benzer yanlışlıkların ve olayların tekrarlanmaması için; Kur’an ve sünneti temel alan doğru bir din öğretiminin yapılması, ahlak ve maneviyatı temel alan bir eğitim sisteminin kurulması, tüm ders kitap ve materyallerinin İslam’ın merhamet ve adalet ilkelerine göre hazırlanması, İslam’ın doğru öğretilmesi gerekir.
İslam doğru öğretilmelidir ki, diyalog bahanesiyle Müslümanların inançlarıyla oynanmasın, İbrahimî dinler safsatasıyla yeni din uydurulmasın. İslam doğru öğretilmelidir ki yeni hainler, yeni fetöler çıkmasın.


15 Temmuz olaylarında görülmüştür ki gerçek dostlarımız, dost, müttefik ve ortak kabul ettiğimiz batılılar değil; bizim için dertlenen ve dua eden islam toplumlarıdır. Bizim için çare; ırkçı emperyalizmin emrindeki BM ve AB değil İslam Birliğidir.
2007’den 2011’e kadar ergenekon temelinde, balyoz, ayışığı ve sarıkız darbe planları ile zaman harcandı. Gecekondulardan çıkan el bombaları, Zir Vadisi’nde bulunan ağır silahlar ve Gölbaşı’na doğru yol kenarında iş makinaları ile çıkartılan ağır silahlarla gündem oluşturuldu. Ergenekoncu ve postmodern darbeciler affedilip kahraman ilan edilecekler.
15 Temmuz’un faili fetöcüler hak ettikleri cezayı mutlaka bulmalıdırlar. Fakat unutulmamalıdır ki postmodern darbeciler bunlardan daha temiz ve affedilmeyi hak edecek durumda değildirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz